fbpx
Strona głównaWiadomości46-latkę UŻĄDLIŁ OWAD! Niedługo później mieszkanka Śląska już NIE ŻYŁA!

46-latkę UŻĄDLIŁ OWAD! Niedługo później mieszkanka Śląska już NIE ŻYŁA!

-

46-letnią mieszkankę Rokitna na Śląsku użądlił owad. Wezwano pomoc, a na ratunek przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety kobiety nie udało się uratować.

Śmierć od użądlenia

Do tragedii doszło w Rokitnie na Śląsku, gdzie 46-letnia kobieta została użądlona przez owada. Na pomoc kobiecie ruszyli ratownicy i strażacy. Jednak doszło do najgorszego. 46-latka zmarła. Do śmierci kobiety przyczyniło się uczulenie na jad owadów. Portal Zawiercie112 podał:

niestety, pomimo i szybkiej i natychmiastowej reanimacji nie udało sie przywrócić funkcji życiowych mieszkance rokitna.

Lokalny portal poinformował, że kobieta była uczulona na na jad. Jednak czy to faktycznie było przyczyną śmierci mieszkanki Rokitna, to już wykaże sekcja zwłok.

Uwaga na owady

Nie wiadomo jaki owad użądlił mieszkankę Rokitna. Nie wiemy czy doszło do jednego użądlenia, czy też kobieta została wielokrotnie użądlona. Bardzo groźne mogą być użądlenia osy, pszczoły i szerszenia. Takie użądlenia mogą doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, gdy owad użądli nas w okolice ust, gardła i języka. Sytuacja pogarsza się, jeśli dana osoba jest uczulona na jad owada. Należy jak najszybciej wezwać pomoc lekarską. Pszczoła może użądlić tylko raz, natomiast szerszeń, osa czy trzmiel mogą zrobić to wielokrotnie. Powodem do niepokoju jest bladość skóry, spadek ciśnienia krwi, wymioty, nudności, obrzęk języka czy przyspieszone bicie serca.

Źródło: Zawiercie112

Zdjęcie: Pexels

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również