fbpx
Strona głównaWiadomościPolitykaBezczelność rosyjskiej propagandy nie ma granic. Szokujące doniesienia ukraińskiego wywiadu

Bezczelność rosyjskiej propagandy nie ma granic. Szokujące doniesienia ukraińskiego wywiadu

-

Rosyjska propaganda od początku trwania wojny kłamała niemalże na każdy temat. W ostatnim czasie Kreml zachowuje się coraz bardziej bezczelnie. Doniesienia ukraińskiego wywiadu mogą szokować.  

Putinowskie kłamstwa  

Ukraiński wywiad podaje, że władze okupacyjne na zajętych terenach zaczęły propagować informację jakoby Ukraina miała zostać już podzielona między Polskę a Rosję. Co więcej wysłannicy Kremla twierdzą, że na niektórych obszarach państwa ukraińskiego wprowadzono polską złotówkę. Kijów wyraźnie zaprzecza wszystkim tym informacjom, jednakże nie do wszystkich przekaz ten może dotrzeć. Rosyjska cenzura jest bowiem bardzo rygorystyczna. 

Według władz w Kijowie sianie takiej propagandy ma zniechęcić Ukraińców do oporu wobec najeźdźców.  

Rosyjska narracja 

Putin od początku swoich rządów prowadził działania dezinformacyjne mające na celu skłócenie i zdestabilizowanie państw zachodnich. Kreml rozpowszechniał chociażby twierdzenia antyszczepionkowców. Od początku trwania wojny rosyjska propaganda przybrała na sile. Moskwa stara się zatuszować własne okrucieństwo i przedstawić Ukrainę jako państwo rządzone przez nazistów. Wołodymyr Zełeński jest z kolei przedstawiany jako narkoman oraz skrajny nacjonalista.  

Źródła: 

Pap.pl 

Wp.pl 

Polityka.pl 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również