BUNT W KOŚCIELE! KARDYNAŁOWIE ZARZUCAJĄ PAPIEŻOWI „HEREZJĘ”!!!

Kardynałowie Raymond Leo Burke, Walter Brandmueller i Joseph Zen Zekiun zarzucili papieżowi Franciszkowi herezję. A to wszystko podczas trwającej w Rzymie konferencji pod hasłem „Dokąd zmierzasz, Kościele katolicki”.

Za niezgodne z nauczaniem Kościoła kardynałowie uznali zapisy adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, która faktycznie stworzyła możliwość dopuszczenia rozwodników do komunii. To zdaniem kardynałów szerzy wśród wiernych na świecie „zamęt i niepokój”

W przemówieniu na konferencji w Rzymie, dotyczącym zamętu w Kościele, amerykański kardynał Raymond Burke zarysował granice władzy papieskiej. Podkreślił, że papieże muszą strzec i popierać jedność Kościoła, a jeśli Biskup Rzymski nie działa zgodnie z Boskim Objawieniem, Pismem Świętym i Tradycją, „musi zostać odrzucony przez wiernych”. Pełnia władzy udzielonej papieżowi – nie oznacza, że ​​jego autorytet jest „magiczny, ale wynika z jego posłuszeństwa wobec Pana. ”

Kardynał Burke posunął się nawet do sugestii, że Papież Franciszek kieruje Kościołem w totalitarnym, a nawet bezprawnym kierunku, a nie w ciągłości z nauczaniem Kościoła i Tradycją.