Chiny: Ponad 140 przestępców aresztowanych podczas wesela! Zobacz nagranie

chiny

Chiny: Ponad 140 chińczyków podejrzanych o popełnianie przestępstw zostało aresztowanych podczas bankietu weselnego w ramach wielkiej operacji służb policyjnych w mieście Shenzhen w prowincji Guangdong.

Media poinformowały, że gang jest prowadzony przez dwóch braci nazywanych Wang i działa od 1999 roku, tj. od 18 lat. To jeden z czterech przypadków, kiedy Departament Bezpieczeństwa Publicznego prowincji Guangdong zdecydował się ujawnić materiały archiwalne (stało się to 9 listopada).

 

Masowe aresztowanie miało miejsce wieczorem 10 lipca w czterogwiazdkowym hotelu Nerago, gdzie zaraz po ślubie brata Wanga, odbywał się weselny bankiet na którym bawiła się liczna grupa gangsterów. Policjanci z Shenzhen aresztowali ponad 140 podejrzanych, w tym obydwu braci, i zarekwirowali dużą liczbę stalowych rur i noży. Rachunek bankowy o wartości ponad 8 mln juanów (około 4 mln złotych) również został zamrożony.

 

Podejrzanych oskarża się o 128 przestępstw, w tym prowadzenie podziemnych kasyn, handel narkotykami, wymuszenia, rozbój i posiadanie broni palnej. Są również podejrzani o wandalizm i udział w walkach gangów. – podaje serwis chinytolubie.pl.

 

Operacja była częścią większej akcji, nazwanej „Hurricane-39”, w 21 miastach w prowincji przeciwko zorganizowanej przestępczości.

 

Od czasu rozpoczęcia „Hurricane-39” służby mundurowe rozbiły aż 130 podziemnych gangów i zatrzymały 1420 podejrzanych, których objęto ponad 460 sprawami karnymi.

 

Film z akcji poniżej:

 

FK

Źródło: chinytolubie.pl