fbpx
Strona głównaWiadomościPolitykaNauczycielka skazana za antywojenną wypowiedź. Niebywałe kto na nią doniósł.

Nauczycielka skazana za antywojenną wypowiedź. Niebywałe kto na nią doniósł.

-

Irina Gien nauczycielka języka angielskiego w zachodniej Rosji została skazana za antywojenną wypowiedź. Doniósł na nią jej własny uczeń. Rosyjski system staje się coraz bardziej totalitarny.  

Skazanie nauczycielki  

Irina na lekcji języka angielskiego została zapytana o to, dlaczego Rosjanie nie mogą pojechać na zawody do Czech. Odpowiedziała, że jest to niemożliwe z powodu działań Federacji Rosyjskiej. Wymieniła tu zbombardowanie przez Moskwę szpitala na Ukrainie, a także dążenie do obalenia legalnych władz tego kraju.  

Jeden z uczniów nagrał tę wypowiedź swoim dyktafonem i zaniósł organom ścigania. Prokuratura szybko zajęła się sprawą nauczycielki. Ostatecznie została ona skazana na pięć lat pozbawienia wolności, a także zabroniono jej wykonywania zawodu przez kolejne trzy lata.  

Rosja twierdzi, że Irynę ukarano za „szerzenie nieprawdziwych informacji o armii rosyjskiej w oparciu o polityczną nienawiść”.  

Rosyjski totalitaryzm  

Rosja staje się krajem coraz bardziej opresyjnym państwem. Od początku wojny w Ukrainie nastąpiło znaczne zaostrzenie cenzury. Władza może nawet przeszukiwać Rosjanom komórki w celu sprawdzenia czy nie ma na nich antywojennych treści. Za sprzeciw wobec napaści na Ukrainę skazanych zostało już wiele osób.  

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Rosja jest już prawdziwie totalitarnym krajem.  

 

Źródła: 

Wp.pl 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również