fbpx
Strona głównaWiadomościPolitykaPrzeszukanie posiadłości Donalda Trumpa. Szukano bardzo ważnych dokumentów

Przeszukanie posiadłości Donalda Trumpa. Szukano bardzo ważnych dokumentów

-

Odbyło się przeszukanie w posiadłości Donalda Trumpa. Prokurator Generalny Stanów Zjednoczonych twierdzi, że zrobiono to zgodnie z interesem publicznym oraz prawem. Sam były prezydent jest jednak oburzony takim działaniem. FBI szukało tam bardzo ważnych dokumentów objętych klauzulą tajności.  

Donald Trump oburzony  

Były prezydent USA nie ukrywał swojego oburzenia. Uważa on, że przeszukanie miało charakter polityczny. Podobnie myślą jego zwolennicy. Prokurator Generalny, Merrick Garland, mówi jednak, że nie doszło do naruszenia prawa, a samo przeszukanie było konieczne ze względu na ważny interes publiczny. Trump ma być wciąż w posiadaniu dokumentów, które są tajne.  

Czego szukało FBI?  

Na początku roku Archiwa Państwowe USA odzyskały od Donalda Trumpa 15 kartonów dokumentów, które wyniósł on z Białego Domu.  

Uważa się, że nie było to jednak wszystko co nielegalnie zabrał ze sobą były prezydent. W posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie (należącej do Trumpa) szukano dokumentów powiązanych z bronią jądrową.  

Oczywiście są to kwestie najwyższej wagi. Broń atomowa to najgroźniejsza broń jaką wymyślił człowiek. Stany Zjednoczone pilnują, by nie dostała się ona w niepowołane ręce. Wszystkie dokumenty z nią związane są ściśle tajne.  

 

Źródła: 

Pap.pl 

Polskieradio.pl 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również