fbpx
Strona głównaWiadomościPolitykaStany Zjednoczone przełożyły ważne ćwiczenia wojskowe. Obecnie są one zbyt dużym ryzykiem

Stany Zjednoczone przełożyły ważne ćwiczenia wojskowe. Obecnie są one zbyt dużym ryzykiem

-

Lloyd Austin minister obrony USA powiedział, że planowane były testy międzykontynentalnej rakiety balistycznej. Zostały jednak przełożone ze względu na zbyt duże ryzyko ich wykonania w tym momencie.  

Testy rakiety 

Ćwiczenia z użyciem międzykontynentalnych rakiet balistycznych miały być zupełnie rutynowym manewrem. Zaplanowano, że odbędą się w tym tygodniu w Kalifornii.  

Ostatecznie jednak się nie będą miały miejsca. Według ministra obrony Stanów Zjednoczonych byłoby to w tym momencie zbyt ryzykowane.  

Narastający konflikt z Chinami  

W ostatnim czasie Nancy Pelosi odwiedziła Tajwan. Chińczykom bardzo się ta wizyta nie spodobała. Państwo Środka uważa tę wyspę za część państwa chińskiego. Pekin wykonał ćwiczenia wojskowe w pobliżu Tajwanu, by pokazać, że nie będą tolerować wizyty wysoko postawionej amerykańskiej polityk w Tajpej.  

Lloyd Austin ma uważać, że ćwiczenia wojskowe USA z użyciem międzykontynentalnych rakiet doprowadziłoby do jeszcze większego kryzysu na linii Waszyngton-Pekin. Minister nie chce dalszej eskalacji konfliktu, ponieważ nie wiadomo czym mogłoby to skutkować.  

Źródła: 

Pap.pl 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również