Tylko się załamać! Wojciech Szczęsny po dwóch występach uznany za…

 

Takiego czegoś na pewno Wojciech Szczęsny po tych Mistrzostwach Świata się nie spodziewał.  Bramkarz reprezentacji zyskał sobie miano najgorszego golkipera mundialu w Rosji. Obronił zaledwie jeden strzał, co daje mu skuteczność 16,7 proc.

 

Według statystyk najlepszym bramkarzem mundialu jest Meksykanin Guillermo Ochoa, który ratował ekipę z Meksyku 14 razy a jego skuteczność to 93,3 proc. Kolejne miejsce zajął Duńczyk Kasper Schmeichel, który obronił 10 strzałów, co daje mu 90,9 proc. skuteczności. Całkowitą skuteczność ma Fernando Muslera z Urugwaju, który obronił 6 strzałów oraz Daniel Subasić z Chorwacji, który podjął 5 interwencji.

 

Choć Wojciech Szczęsny nie ma powodu do zadowolenia po swoim występie na mundialu to nie jest jedynym piłkarzem najgorzej ocenionym na tych mistrzostwach. W rankingu najgorszych zawodników znalazł się również Thiago Cionek. Był jednym z najsłabszych zawodników reprezentacji Polski w meczu z Senegalem (1:2). Obrońca często popełniał błędy indywidualne, a przede wszystkim zdobył bramkę samobójczą, niefortunnie blokując uderzenie M`Baye Nianga.