UKRAIŃCY WŚCIEKLI! MORAWIECKI POKAZUJE, ŻE ZNA SIĘ NA HISTORII – PRZYPOMNIAŁ, JAK KOZACY CHMIELNICKIEGO MORDOWALI ŻYDÓW!

Niezależnie od preferencji politycznych, trzeba przyznać, że premier naszego rządu, Mateusz Morawiecki potrafi poruszać się na europejskich salonach, dzięki wykształceniu oraz swoim międzynarodowym kontaktom.

Premier pokazał także, iż jako historyk z wykształcenia, zna ową dziedzinę nauki całkiem nieźle, a teraz wykorzystał ją, aby nieco skarcić rozgrzane UPA-ińskie głowy naszych sąsiadów.

– Oświadczenie premiera Polski Mateusza Morawieckiego, który nazwał powstanie ukraińskich Kozaków pod wodzą hetmana Bohdana Chmielnickiego przeciwko Rzeczypospolitej „pierwszym wielkim zbrodniczym aktem przeciwko Żydom”, sprowokuje nową rundę konfliktu między Kijowem a Warszawą – uważa stały przedstawiciel Ukrainy w Radzie Europy Dmitrij Kuleba.

Dalej Kuleba twierdzi, że Chmielnicki był polskim dowódcą pochodzącym z rosyjskiego rodu, że Rzeczpospolita okrutnie mściła się za powstania na Ukrainie, oraz że gdyby Polacy, mówiąc w przenośni, lizali tyłki Kozakom to nie byłoby rozpadu Rzeczpospolitej.

Jego zdaniem niezdolność Polski do osiągnięcia porozumienia z Kozakami i zagwarantowania im wolności w rezultacie zakończyła się tym, że „najpierw Moskwa zjadła Kozaków, a potem i Polskę”.

Śmieszne, nieprawdaż?