fbpx
Strona głównaWiadomościPolitykaUSA przekaże Ukrainie bardzo ważną broń! Istotne wzmocnienie Kijowa

USA przekaże Ukrainie bardzo ważną broń! Istotne wzmocnienie Kijowa

-

Potwierdzono, że Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie pociski przeciwradarowe o niezwykle dużym zasięgu. Byłoby to duże wzmocnienie dla Kijowa.  

Zachodnia pomoc  

Stany Zjednoczone nie mogą pozwolić, by Ukraina została przejęta przez siły rosyjskie. Dlatego też Waszyngton od początku wojny przekazuje Kijowowi znaczną pomoc wojskową. Teraz potwierdzono, że na Ukrainę mają trafić pociski pociski przeciwradarowe AGM-88 HARM. Rakiety te mają mieć zasięg do prawie 50 kilometrów. W pewnych warunkach może to być jednak znacznie więcej i wynosić do 150 kilometrów.  

Jak twierdzi podsekretarz obrony ds. politycznych Colin Kahl: 

W niedawnych pakietach pomocy wojskowej dla Ukrainy dołączyliśmy pewną liczbę pocisków przeciwradarowych, które mogą być wystrzeliwane z ukraińskich samolotów i które mogą odnieść pewne skutki dla rosyjskich radarów – powiedział. 

Rosjanie nie radzą sobie na Ukrainie  

Przed wojną wielu ludzi myślało, że Ukraina padnie w kilka dni. Tak się jednak zupełnie nie stało. Ukraińcy okazali wolę walki, a państwa zachodnie cały czas wspomagały Kijów dostawami broni. Jak podają ukraińskie źródła Rosja miała już stracić ponad 40 000 żołnierzy, 1817 czołgów, 4076 pojazdów opancerzonych, 223 samoloty oraz 193 śmigłowce.  

Źródła: 

Pap.pl 

Interia.pl  

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również