fbpx
Strona głównaArchiwum32 lata więzienia i 16 mln euro grzywny za przestępstwo podatkowe!

32 lata więzienia i 16 mln euro grzywny za przestępstwo podatkowe!

-

Jak donoszą iberyjskie media, wszystko wskazuje na to, że już niedługo na półwyspie zostanie wydany najwyższy w historii wyrok za przestępstwo podatkowe wobec osób znanych z pierwszych stron kolorowych gazet. Prokurator zażądał bowiem 32 lat więzienia dla Any Duato i 27 lat dla Imanola Ariasa oraz kary grzywny w wysokości około 16 milionów euro za oszustwa podatkowe oraz pranie pieniędzy w latach 2009-2015. Oprócz gwiazd ekranu na ławie oskarżonych znalazły się jeszcze 34 osoby pracujące w kancelarii prawnej Nummaria odpowiadającej między innymi za rozliczenia podatkowe aktorów. Zdaniem Biura Krajowego Prokuratora ds. Przeciwdziałania Korupcji (Fiscalía Anticorrupción de la Audiencia Nacional) postawa pracowników kancelarii Nummaria zasługuje na szczególne potępienie. Osoby bezpośrednio związane z Temidą, zamiast stać na straży prawa wykorzystały znajomość przepisów, aby umożliwić zdefraudowanie ponad 4 milionów euro. Z tego powodu prokurator domaga dla szefa kancelarii Nummaria – adwokata Fernanda Peña – kary… 298 lat więzienia za stworzenie i dowodzenie zorganizowaną grupą przestępczą.

Hiszpańskie media nie mają wątpliwości, że tamtejsza skarbówka konsekwentnie realizuje plan, w ramach którego na celowniku znalazły się osoby sławne i bogate. Chociaż aktorzy niemal w całości zwrócili wyprowadzone z kraju pieniądze, to nic nie wskazuje na to, że prokuratura będzie chciała pójść na ustępstwa. Przypomnijmy, że w ostatnich latach w Hiszpanii za przestępstwa skarbowe skazane zostały takie gwiazdy jak m.in. Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy też Neymar.

W prasie pojawiły się również głosy, jakoby z powodu zamieszania wokół aktorów z wizji miał zniknąć uwielbiany przez Hiszpanów serial Cuéntame cómo pasó, którego twarzami są Ana Duato oraz Imanol Arias. W ten oto sposób emitująca serial hiszpańska stacja “La 1” chce odciąć się od negatywnych skojarzeń oraz wyrazić swoją aprobatę wobec działań organów ścigania, które pokazują, że w Hiszpanii nikt nie jest wyjęty spod prawa.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również