fbpx
Strona głównaPlotkiJak uchronić się przed złamanym sercem? Oto 10 zasad!

Jak uchronić się przed złamanym sercem? Oto 10 zasad!

-

Wchodzenie w nowe relacje to coś ekscytującego. Stajemy się bardziej radośni, mamy motyle w brzuchu. Jest to raczej pozytywny aspekt naszego życia. Jednak przez to, stajemy się bardziej podatni na cierpienie – zwłaszcza jak zależy nam na drugiej osobie.

Jeżeli chcesz i jesteś w stanie zrobić wszystko aby dana relacja przetrwała, wtedy można się sparzyć. Jednak przed złamanym sercem można się uchronić. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku zasadach, zanim zaczniesz nową relację.

Źródło/ Pinterest

Jak uchronić serce przed złamaniem?

Wyznaczaj granice

Wyznaczanie swoich granic to rewelacyjny sposób na sprawdzenie z czym czujemy się dobrze w danej relacji, a z czym absolutnie nie. Zatem jeśli wydarzy się coś, co przekroczy ”linię bezpieczeństwa”, łatwiej będzie Ci zareagować.

Nie obniżaj standardów

Zasługujesz na wszystko co najlepsze! Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Zatem jeśli partner nie spełnia Twoich oczekiwać, bądź podcina Ci skrzydła, to nie gódź się na to! Bądź fair wobec siebie samej/

Zaufaj instynktowi

Twoje przeczucia to skarb! To dzięki nim wiesz co jest dla Ciebie dobre a co nie. Dlatego nigdy nie staraj się zagłuszać swojego instynktu. Dzięki niemu możesz uniknąć przykrych sytuacji.

Nie bój się zmian

Bywa i tak, że tkwimy w nieudanej relacji miesiącami, a nawet latami. Naucz się odchodzić w porę. Dzięki temu, możesz w porę odciąć się od wielu rzeczy, które sprawiają Ci ból.

Uważaj z zaufaniem

Nie ufaj nowo poznanej osobie od razu! Dopóki druga osoba, nie pokaże Ci, że jest warta zaufania, bądź ostrożna! Może Cię to uchronić przed złamanym sercem.

Nie spiesz się

Nie musisz odkrywać wszystkich kart przed nowo poznaną osobą. Dopuszczaj innych tylko do tych sfer, które chcesz otworzyć przed drugą osobą. Tworzenie relacji to proces, nie przyspieszaj go na siłę i nie pozwól aby ktoś dyktował Ci tempo.

Nie daj sobą kierować zachowaniem drugiej osoby

Nigdy nie dopuszczaj do sytuacji, w  której Twój nastój i zachowanie zależy od postępowania drugiej osoby. Miej dystans do toksycznych zachowań. Nie jest to łatwe, jednak chroni nas przed bólem.

Nie traktuj każdego potencjalnego partnera jako ”tego jedynego”

”Trzeba pocałować wiele żab, zanim trafi się na księcia” – znasz to powiedzenie? Coś w tym jest. Nie każdy mężczyzna z którym będziesz się spotykać zostanie Twoim mężem. Obserwuj relację i ciesz się nią! Nie zadręczaj się tym co będzie. Słuchaj siebie, stawaj granice i obserwuj rozwój sytuacji.

Nie daj się zaślepić

Miłość jest ślepa, to prawda. Kiedy zaczynamy coś czuć do drugiej osoby, wtedy zakładamy różowe okulary i przymykamy oczy na pewne niedogodności i ignorujemy czerwone flagi. Tym sposobem łatwo o złamane serce. Staraj się zachować trzeźwość umysłu.

Nie dystansuj przyjaciół

Kiedy motyle szaleją w brzuchu dzięki nowej relacji, oddajemy się jej bez reszty odcinając się od przyjaciół. Spychamy najbliższych na drugi plan, a nowy partner jest naszym numerem jeden. Jeśli nowa sympatia robi to celowo, tym gorzej. Dlatego nigdy, przenigdy nie zapominaj o przyjaciołach! Związek może się skończyć, ale prawdziwa przyjaźń przetrwa i pocieszy nas w ciężkich chwilach. Jeśli partner będzie miał o to pretensję, to powinno być to dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym.

Źródło/ Pinterest

 

 

Źródła/ Papilot, Pinterest

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również