fbpx
Strona głównaPlotkiJak kłótnie wpływają na związek?

Jak kłótnie wpływają na związek?

-

Jak kłótnie wpływają na nasz związek? Czy unikanie ich to dobry pomysł? Okazuje się, że unikanie kłótni to najgorsza rzez, jaką możemy zrobić dla dobra naszego związku. Zaskoczeni?

Kłótnie w związku potrafią zmęczyć i mogą mieć różne konsekwencje. Niektóre z kłótni wykańczają emocjonalnie, a atmosfera w domu robi się napięta – wtedy niełatwo o porozumie się z partnerem. Przez takie coś, wydaje się, że unikanie kłótni to dobre rozwiązanie. Okazuje się jednak, że takie starcia i poróżnienia mogą umocnić więź dwojga ludzi.

Źródło/ Pinterest

Unikanie kłótni w związku to najgorsza rzecz jaką możemy zrobić. Kłótnia, oraz radosny moment dogadania się, pogodzenie i powrotu do harmonii jest dużo lepsze niż… milczenie. Ciche dni oddalają od siebie partnerów dużo bardziej, niż zażarta wymiana zdań.

Unikanie rozmów o problemach nie sprawi, że one w magiczny sposób znikną. Ukrywane i duszone w sobie przed dłuższy czas, rosną do większych rozmiarów na tyle, aż robią się niedoniesienia. Dlatego starajcie się rozwiązywać problemy na bieżąco i rozmawiajcie ze sobą!

Komunikacja w związku to klucz do sukcesu. Niektóre tematy nie są łatwe i ciężko o nich rozmawiać – wtedy nie hamuj swoich emocji, tylko daj im upust. Należy jednak pamiętać o granicy, której nie wolno przekraczać aby nie zranić tym partnera. Postaraj się o konstruktywne rozwiązanie problemu.

Warto czasami się pokłócić, żeby potem móc się pogodzić. Dzięki temu wiemy czego chcemy my i druga osoba, naprawiamy błędy, otwieramy oczy na nasze zachowania. Dzięki temu nasz związek dojrzewa. Zamiatanie problemów pod dywan tylko pogłębia kryzys w relacji.

Jeśli macie problem z komunikacją w związku nie poddawajcie się! Udajcie się do specjalisty, który pomoże Wam nauczyć się rozmawiać ze sobą.

Źródło/ Pinterest

 

 

Źródła/ Papilot, Pinterest

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również