fbpx
Strona głównaPlotki6 nawyków, które są receptą na szczęśliwy związek!

6 nawyków, które są receptą na szczęśliwy związek!

-

W poniższym artykule przedstawimy Wam nawyki, które powinny być w każdej romantycznej relacji. Zastanów się czy występują w Twoim związki- jeśli nie, czas to zmienić! Nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo Twój związek może odżyć, jeśli będziesz stosować się poniższych zasad.

Niektóre pary wydają się być niezmiennie szczęśliwe i zakochane pomimo upływu lat. Zawsze stoją za sobą murem, tryskają radością i są dla siebie wyrozumiałe. Czy to jest skutek ogromnej miłości? Być może, ale jest szansa, że owa para wdraża nawyki, które sprzyjają szczęściu i uczuciu w związku. O czym mowa?

Źródło/ Pinterest

Oto lista nawyków, które charakteryzują szczęśliwe związki. Sprawdź czy istnieją w Twojej relacji.

Mówienie wprost, co leży na sercu

Większość z nas czuje skrępowanie na myśl zwrócenia uwagi drugiej osobie. Okazuje się, że warto zdobyć się na odwagę i delikatnie przekazać co nam się nie podoba. Nasza sympatia może sobie nie zdawać sprawy z tego, że to co robi może sprawiać nam przykrość. Dzięki komunikacji, problem nie będzie narastał i nie będzie kończył się wielką awanturą. Dzięki szczerym rozmowom, partner/ka może zacząć pracować nad zmianą zachowań.

Codzienne rozpieszczanie

Nie potrzeba wielkich zmian czy gestów, aby pokazać drugiej połówce jak bardzo są dla nas ważni. Wystarczą drobne, codzienne gesty- niadanie do łóżka, liścik miłosny, masaż, czy ulubiona potrawa. Takie gesty mają wielkie znaczenie i wpływają pozytywni na relację.

Zaskakiwanie się

Element zaskoczenia w związku jest na wagę złota, ponieważ przełamuje rutynę w związku. Kiedy każdy dzień wygląda tak samo, postarajcie się na zaskoczenie siebie wzajemnie od czasu do czasu. Idźcie na randkę, na spacer, do kina, czy na wspólne spotkanie z przyjaciółmi.

Bliskość

Ciepło i bliskość w związku jest bardzo ważna! Jeżeli nie zaspokajamy potrzeby miłości, bądź brakuje nam uczuć od strony drugiej osoby, to bardzo łatwo o oddalanie się od siebie. Objęcia, chodzenie za rękę, pocałunki, czy głaskanie po twarzy – to wszystko składa się na bliskość, która jest niezbędna do stworzenia udanej relacji.

Zainteresowanie

Ważne jest, aby okazywać sobie wzajemne zainteresowanie. Odłóżcie telefony, książki, telewizor, obowiązki na bok i rozmawiajcie ze sobą codziennie! Pytajcie siebie wzajemnie, jak Wam miął dzień i opowiadajcie o swoich przeżyciach. Wystarczy godzina dziennie, aby poświęcić czas tylko dla siebie nawzajem.

Życie poza związkiem

Bycie razem w związku to podstawa, jednak nie wolno zatracić się bez reszty. Nie ograniczaj partnerowi/ partnerce życia poza związkiem. Niech każdy z Was ma swoje oddzielne hobby czy wyjścia z przyjaciółmi. Jest to bardzo zdrowe i dobre podejście. Przy okazji oto świetna okazja aby za sobą zatęsknić.

A jak to wygląda w Waszych relacjach?

Źródło/ Pinterest

 

 

Źródła/ Papilot, Pinterest

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również