fbpx
Strona głównaSuperPress TVZbigniew Hałat nie żyje. Marcin Rola o tajemniczej śmierci medyka!

Zbigniew Hałat nie żyje. Marcin Rola o tajemniczej śmierci medyka!

-

Rozmowa Piotra Barełkowskiego z Marcinem Rolą (portal wRealu24.pl) na temat tajemniczego zgonu byłego wiceministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego Zbigniewa Hałata, który był zaangażowany ostatnio we wspieranie ruchów antyszczepionkowych.

Kim był Zbigniew Hałat?

Zbigniew Hałat to polski lekarz, specjalista epidemiolog, publicysta, działacz społeczny, wiceminister zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny (1991–1993).

Jak zmarł Zbigniew Hałat?

Istnieje wiele teorii dotyczących zgonu Hałata, który zmarł 17.04.2022 przed Wielkanocą. Rodzina nie poinformowała ani o kłopotach zdrowotnych byłego wiceministra, ani o przyczynie jego śmierci. Także uroczystości pogrzebowe odbyły się bez rozgłosu i bez poinformowania mediów o tym wydarzeniu.

Kilku komentatorów w mediach społecznościowych twierdzi, że przyczyną zgonu sceptycznego wobec grozy pandemii Hałata mógł być właśnie Covid-19 i stąd utrzymanie w dyskrecji przez rodzinę okoliczności tej śmierci.

Warto posłuchać rozmowy publicystów na ten temat – zapraszamy:

 

Inni z kolei uważają, że zmarł on z przyczyn naturalnych, bez poważniejszych cierpień a powodem tajemniczego zachowania rodziny była chęć zachowania spokoju w majestacie śmierci Zbigniewa Hałata i potrzeba wyciszenia emocji, które narosły wokół jego ostatniej, antyszczepionkowej aktywności.

Przypomnijmy, że były członek rządu i GIS włączył się do akcji propagujących teorie sceptyczne wobec metod walki z pandemią, uczestniczył w licznych spotkaniach, konferencjach a nawet manifestacjach.

Zbigniew Hałat został pochowany 22 kwietnia 2022 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również