fbpx
Strona głównaArchiwum5 mln zł na walkę z koronawirusem od PGE

5 mln zł na walkę z koronawirusem od PGE

-

Firmy prywatne i państwowe zdecydowały się przekazać specjalne środki na walkę z koronawirusem. Jedną z nich jest PGE. Zarząd spółki poinformował, że przekaże 5 mln zł na walkę z koronawirusem.

Spółka podkreśliła, że jest w kontakcie z Ministerstwem Aktywów Państwowych, które "na bieżąco analizuje i koordynuje działania podległych mu spółek, co pozwoli w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na potrzeby administracji rządowej". 5 mln zł w formie darowizny trafić ma na wsparcie działań administracji rządowej.

– Jednocześnie koncentrujemy działania na bezpieczeństwie naszych pracowników, co jest gwarancją stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła do polskich domów, szpitali, instytucji i firm – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Spółka poinformowała też, że nawiązała kontakt z emerytowanymi pracownikami PGE i sprawdza, w jaki sposób może pomóc osobom będącym w grupie największego ryzyka. PGE jest również w trakcie uzgodnień z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej w celu dystrybucji części środków do dezynfekcji rąk zamówionych w Orlen Oil.

PGE wydelegowała też 50 pracowników do wsparcia obsługi Infolinii NFZ, gdzie można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. "Wszyscy oddelegowani pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie" – poinformowała spółka.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również