fbpx
Strona głównaArchiwumAmeryka płaci wysoką cenę za globalizację

Ameryka płaci wysoką cenę za globalizację

-

„The New York Times” informuje, że w Chinach odbywa się produkcja ponad 90 proc. amerykańskich antybiotyków, witaminy C, ibuprofenu i hydrokortyzonu, 70 proc. acetaminofenu i 40- 45% proc. heparyny. Ostatnia amerykańska roślina penicylinowa zniknęła z linii produkcyjnej ponad 15 lat temu.
Na początku marca chiński rząd złowieszczo ostrzegł, że jeśli Chiny przestałyby eksportować leki, „Stany Zjednoczone pogrążyłyby się w piekle nowej epidemii koronawirusa”.

– Oczywiście wielu konsumentów chętnie zapłaciłoby więcej, aby wiedzieć, że coś powstaje w USA, a przynajmniej nie w Chinach. Chcielibyśmy wspierać naszych rodaków. Wolimy także produkty, które nie zabijają rodzinnego zwierzaka, natychmiast się rozpadają lub ryzykują embarga podczas wirusowej pandemii. „Wyprodukowano w USA – w tym części składowe” lub „0% chińskie”. Założę się, że rodzimy produkty w Amazon byłyby bardziej popularne niż setki innych parametrów wyszukiwania, takich jak oceny w gwiazdkach, cena, producent, kalorie, bezglutenowe i tak dalej – pisze Ann Coulter.

I dodaje, że na razie nie ma o tym mowy. Bo globaliści zarabiają dużo pieniędzy, sprzedając Amerykanom kiepskie produkty, wytwarzane w kulturowo zacofanym, quasi totalitarnym państwie, z zerową kontrolą jakości i absolutnie bez zainteresowania dobrobytem Stanów Zjednoczonych.

Publicystka pyta, dlaczego Donald Trump nie wykorzystał tego koszmaru, aby spełnić obietnicę kampanii i sprowadzić produkcję do domu? Gdzie są ogromne taryfy celne na chińskie towary i programy „Kup amerykańskie”? – pyta.
– Nawet wiele amerykańskich firm, z których jesteśmy tak dumni, produkuje maski w… Chinach (Jak podaje „The New York Times”z 13.03.2020: „Spółka joint venture General Motors w południowo-zachodnich Chinach zbudowała 20 własnych maszyn do produkcji masek i rozpoczęła masową produkcję.”). Jaka była na to reakcja Trumpa? Schlebiać Chinom, żeby kupowały soję…

Prawie miesiąc temu „The New York Times” poinformował, że Trump „przygotowuje rozporządzenie, które ma zostać wydane w najbliższych dniach”, wymagające od rządu federalnego zakupu leków wyprodukowanych w Ameryce.

– Trump jest prezydentem Stanów Zjednoczonych. Albo on jest odpowiedzialny za potwornego wirusa przybywającego na nasz kontynent i niszczącego naszą gospodarkę, albo Chiny. Spodziewałam się, że media powiedzą „Trump!”. Ale w życiu nie spodziewałam się, że Trump się na to zgodzi… – podsumowuje Ann Coulter.

DL/Breitbart

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również