fbpx
Strona głównaArchiwumAndrzej Duda zainaugurował kampanię

Andrzej Duda zainaugurował kampanię

-

Urzędująca głowa państwa otrzymała jednoznaczną rekomendację Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat tej partii w wyścigu o urząd prezydenta RP. W przemówieniu prezydent skupił się na swoich doświadczeniach ze spotkań z obywatelami, ale poruszył też kilka wątków, które mogą wyznaczać kierunki kampanii wyborczej. 

– Gdy jeżdżę po Polsce, słyszę podziękowania za 500+, za obniżenie wieku emerytalnego, za dodatkowe świadczenia dla emerytów, za inne dodatki, za mniejsze bezrobocie. Rodzice dziękują mi za to, że dzieci nie muszą wyjeżdżać i robi to tylko ten, kto chce. Właśnie po to chcemy być zamożniejsi, by była możliwość wyboru – mówił prezydent w trakcie pierwszego przemówienia jako oficjalny kandydat w kampanii wyborczej.

Równocześnie Andrzej Duda przyznał, że podczas tych samych spotkań słyszy o nierozwiązanych problemach, z którymi mierzą się Polacy. To te tematy przykuły uwagę jako możliwe do przekucia w obietnice gospodarczo-społeczne. – Niektóre powtarzają się cały czas, to przed wszystkim troska o służbę zdrowia i o kolejki do lekarzy specjalistów – powiedział i dodał, że "nowoczesne państwo to takie, gdzie ten problem jest rozwiązany". Równocześnie podziękował rządowi za to, że "znalazł miliardy złotych na Narodową Strategię Onkologiczną, która została napisana w Pałacu Prezydenckim".

Jednym z priorytetowych tematów z obszaru gospodarki poruszonym w przemówieniu inaugurującym kampanię był rozwój technologiczny Polski. – Chcę żeby młodzi ludzie, którzy wyjadą z Polski, wracali i przywozili nowe wzorce. Żebyśmy korzystali z tego, co dzieje się na świecie, ale też żebyśmy mieli własną myśl, żeby w Polska była w europejskiej czołówce rozwoju nowych technologii. Wierzę, że już weszliśmy na ścieżkę, która do realizacji tej koncepcji zmierza – podsumował prezydent, który z rekomendacji PiS będzie ponownie ubiegał się o najwyższy urząd w państwie.

Rekomendację PiS dla Andrzeja Dudy ogłosił podczas konwencji w warszawskiej Hali Expo prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Poza prezydentem i liderem rządzącej partii przemówienia wygłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Beata Szydło, która ponownie została szefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy (kierowała nim także w 2015 r.).

PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również