fbpx
Strona głównaArchiwumBrytyjczycy szczęśliwi po Brexicie

Brytyjczycy szczęśliwi po Brexicie

-

Warto także zwrócić uwagę na Indeks, który mierzy oczekiwaną zmianę dobrobytu fiskalnego gospodarstwa domowego w nadchodzącym roku. Jak podają dane, w tym miesiącu wzrósł on aż o 3 punkty. IHM Markit, globalny dostawca informacji z siedzibą w Londynie, również stwierdził w ankiecie, że poziom postrzegania bezpieczeństwa pracy w tym miesiącu znacznie się poprawił, tak samo jak oczekiwania dotyczące kosztów utrzymania.

Mark Futcher, szef ds. Majątku w miejscu pracy w firmie doradztwa inwestycyjnego Barnett Waddingham, powiedział w komentarzach zgłoszonych przez City A.M .: – Powiew świeżego powietrza zapewnia dobrobyt finansowy na rekordowo wysokim poziomie. W środowisku powyborczym i po Brexicie ludzie stoją na bardziej stabilnych podstawach dla swojej finansowej przyszłości.

Od czasu referendum w sprawie Brexitu brytyjska gospodarka zanotowała spory wzrost gospodarczy, przewyższając tym samym strefę euro , a nawet Niemców. W połowie grudnia – po tym, jak konserwatyści wygrali wybory – Wielka Brytania zgłosiła rekordową liczbę miejsc pracy, z wynikiem 76,2 procent całości zatrudnionej populacji. Ten rekord został poprawiony w styczniu – 76,3 proc. zatrudnionych, podczas gdy zgodnie z danymi urzędu statystycznego stopa bezrobocia utrzymywała się na najniższym poziomie od 1975 roku, wynoszącym jedynie 3,8 proc.

Brytyjska minister zatrudnienia Mims Davies przyznaje: – Wyniki te w połączeniu z pewnością biznesu, torują nam drogę do jeszcze silniejszego rynku pracy w 2020 r.

Na początku stycznia rząd obiecał też podniesienie krajowej płacy zarobkowej (termin używany do opisania krajowej płacy minimalnej dla pracowników w wieku 25 lat i starszych). Określił to jako „największy jak dotąd wzrost gotówki”, a spodziewany wzrost ma wynieść 6,2 procent – czyli do 8,72 funta za godzinę.

– Wzrost wynagrodzeń naszych obywateli włoży więcej pieniędzy do kieszeni milionów ciężko pracujących Brytyjczyków w całym kraju, ale na tym się nie zatrzymamy. Chcemy, aby Wielka Brytania była pierwszym krajem na świecie, który wyeliminuje niskie wynagrodzenie w ciągu najbliższych pięciu lat – zapowiedziała Andrea Leadsom, minister biznesu, innowacji i zdolności w gabinecie Borisa Johnsona.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również