fbpx
Strona głównaArchiwumChiny przekazują ponad 7 mld dolarów na modernizację przemysłu

Chiny przekazują ponad 7 mld dolarów na modernizację przemysłu

-

Celem wsparcia procesu restrukturyzacji i modernizacji przemysłu ma być zwiększenie możliwości firm w zakresie tworzenia i rozwoju nowych produktów.

– Sztuczna inteligencja i 5G będą się uzupełniać, aby funkcjonować jako solidna infrastruktura cyfrowa dla rozwoju społecznego, i będą miały dużą rolę do odegrania w postępach modernizacji produkcji – powiedział cytowany przez "WNP.pl" Qin Hailin, starszy analityk gospodarki przemysłowej w China Center for Information Industry Development.

Kolejne wsparcie skierowane zostanie zatem na firmy integrujące wirtualne i rzeczywiste technologie, wytwarzające roboty przemysłowe, technologie druku 3D czy zaawansowane technologie medyczne.

Poprzednią transzą wsparcia około 20 mld juanów, które zostało zainwestowane m.in. w firmy wytwarzające sprzęt dla kolejnictwa czy samochody z nowymi napędami, ale także w roboty przemysłowe.

Cytowany przez China Daily Qu Xianming, ekspert National Manufacturing Strategy Advisory Committee, chiński przemysł wciąż boryka się z problemami z półprzewodnikami, sensorami i innymi komponentami, które są konieczne do produkcji robotów przemysłowych. Tworzy to tzw. wąskie gardła w łańcuchach dostaw dla tego segmentu gospodarki.

JS/WNP.pl

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również