fbpx
Strona głównaArchiwumChorwacja korzysta z polskich radarów

Chorwacja korzysta z polskich radarów

-

SMARTEYE ST-1 potrafi rozpoznać tablice rejestracyjne oraz markę i model wszystkich pojazdów na drodze. System namierza pozycję oraz prędkość do 32 pojazdów na czteropasmowej drodze już z odległości 160 metrów. Architektura systemu pozwala na zamontowanie urządzenia na trójnogu z ekranem dotykowym, jak również na instalację mobilną ze zdalnym sterowaniem.

Urządzenie jest także wyposażone w modemy inQL, opracowane w spółce Mindmade. Umożliwiają one kompleksową łączność mobilną w technologii M2M (Machine to Machine), zapewniającą transmisję danych o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Dzięki temu SMARTEYE ST-1 jest gotowy do automatycznego przesyłu materiałów dowodowych do Narodowego Centrum Mandatowego Chorwacji.

Dostawa to efekt długofalowej współpracy Grupy WB z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Chorwacji. Kolejnych 18 systemów dostarczone zostanie we wrześniu 2019.

– Cieszymy się, że innowacyjne technologie Grupy WB zaprojektowane na rynki cywilne trafiają do służb drogowych nie tylko w Polsce, ale i za granicą – mówi prezes Grupy WB Piotr Wojciechowski.

– Jako firma inżynierska projektujemy całościowe, kompleksowe rozwiązania systemowe, bazujące na naszych własnych opracowaniach. Dzięki połączeniu technologii opracowanych w naszych spółkach Polcam – radary SMARTEYE i Mindmade – modemy inQL, możemy oferować kompleksowe rozwiązania systemowe zwiększające bezpieczeństwo na drogach na wiele kolejnych lat – powiedział Wojciechowski.

– To kolejny krok rozszerzający nasze kompetencje na obcych rynkach – mówi prezes Polcam Krystian Kaczyński.

– Nasza spółka jest od lat krajowym liderem producentów zaawansowanych systemów wideorejestratorów, systemów radarowych do pomiaru prędkości i automatycznego mandatowania. Kontrakty zagraniczne to dla nas naturalny krok w stronę ekspansji i globalnego rozwoju firmy – dodaje Kaczyński.

źródło: InfoSecurity24

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również