fbpx
Strona głównaArchiwumDziesięć milionów maseczek od Tajwanu

Dziesięć milionów maseczek od Tajwanu

-

– Na poprzednim etapie utworzyliśmy drużynę narodową, teraz musimy rozegrać mecz międzynarodowy i walczyć z pandemią razem z innymi krajami – powiedział prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. – Na tym etapie przekażemy 10 milionów masek.
Według ministerstwa spraw zagranicznych Tajwanu 7 milionów masek zostanie wysłanych do krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Tajpej planuje również wysłać maseczki do USA.
Warto dodać, że Tajwan świetnie poradził sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa. Jego wynik z zaledwie 322 potwierdzonymi przypadkami koronawirusa i pięcioma zgonami w skali światowej jest naprawdę imponujący.

Chiny skrytykowały porozumienie między Tajwanem a Instytutem Amerykańskim w Tajpej w sprawie współpracy na rzecz zwalczania koronawirusa, nazywając to działanie „politycznym spiskiem dążącym do uzyskania niepodległości za pomocą epidemii”. Warto dodać, że Chiny wysłały tylko dwa miliony masek do dystrybucji w całej Europie, a Jack Ma, najbogatszy człowiek w Chinach, przekazał kolejne dwa miliony. – Jesteśmy dziś wdzięczni za wsparcie Chin – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Chiny dostarczyły również do Hiszpanii i Czech zestawy testowe na koronawirusa do szybkich testów, jednakże większość z tych testów okazała się wadliwa. Szacuje się, że nawet do 80 procent z 150 000 przenośnych zestawów dostarczonych przez Chiny do Czech było wadliwe.

Do podobnych wniosków doszła Hiszpania, druga pod względem liczby ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa na świecie. Zestawy testowe zakupione od chińskiej firmy Bioeasy poprawnie zidentyfikowały tylko 30 procent przypadków zarażonych koronawirusem.

Niedawne wspólne badanie przeprowadzone przez naukowców z Chin i Stanów Zjednoczonych wykazało, że 95 procentom infekcji można by zapobiec, gdyby Chiny w porę wprowadziły środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się zaledwie trzy tygodnie wcześniej.
W ostatnim raporcie środowisko wywiadowcze USA stwierdziło, że Chiny celowo podały nieprawdziwe liczby dotyczące przypadków koronawirusa i zgonów spowodowanych infekcją.

DL/National Review

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również