fbpx
Strona głównaArchiwumEmilewicz: w styczniu przedstawimy plan usprawnienia inwestycji w mieszkalnictwie

Emilewicz: w styczniu przedstawimy plan usprawnienia inwestycji w mieszkalnictwie

-

– W styczniu będziemy chcieli pokazać, jakie działania chcemy podjąć w ciągu najbliższych lat w celu usprawnienia procesu inwestycyjnego w mieszkalnictwie w Polsce – poinformowała Emilewicz.

Minister zaznaczyła: "cel, który sobie stawiamy, to zwiększenie liczby mieszkań dostępnych na rynku, które są oddawane, ponieważ dziś ciągle jest tak, że popyt jest większy niż podaż". Następnie dodała, że kolejnym celem jest większa pula mieszkań dla tych, którzy nie mają dziś zdolności kredytowej.

Jadwiga Emilewicz powiedziała, że rozmawia ze stowarzyszeniami skupiającymi deweloperów w Polsce. Mają oni być filarem w realizacji programu.

– Są takie rozwiązania na świecie, w których deweloperzy na transparentnych zasadach, mając np. dostęp do dobrych gruntów, udostępniają na konkretnych zasadach część mieszkań do programów społecznych budownictwa mieszkaniowego. Nad takimi rozwiązaniami w tej chwili pracujemy – informuje Emilewicz.

Minister mówiła także o sukcesach minionego roku.

– Wiele dobrych rzeczy się wydarzyło. Mamy krajowy zasób nieruchomości, który dziś ma potencjał gruntowy na około 70-80 tys. mieszkań, mamy PFR Nieruchomości, czyli spółkę, za sprawą której zostało oddanych część mieszkań w ramach Mieszkania plus, a 40 nowych inwestycji rozpocznie się w przyszłym roku – powiedziała Emilewicz.

Kolejnym osiągnięciem czterech minionych lat, o którym wspomniała minister była przyjęta na ostatnim posiedzeniu rządu poprzedniej kadencji ustawa Prawo budowlane.

– Wiele elementów udało się zrobić w ciągu tych minionych 4 lat. Naszym zadaniem jest teraz po prostu przyspieszyć realizację programu Mieszkania plus – informuje Emilewicz.

JS/PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również