fbpx
Strona głównaArchiwumEmilewicz zapowiada kolejne prace legislacyjne nad rozwiązaniami dla przedsiębiorców

Emilewicz zapowiada kolejne prace legislacyjne nad rozwiązaniami dla przedsiębiorców

-

"Ta ustawa, która będzie w piątek przedmiotem głosowania w Sejmie – to na pewno nie jest nasze ostatnie słowo" – powiedziała Emilewicz w trakcie czatu live z użytkownikami Facebooka.

Odnosząc się do propozycji użytkowników, np. dotyczących zmian w podatku VAT powiedziała: "takie pomysły będziemy się starali rozważyć przy kolejnych pracach legislacyjnych".

"Mówiąc o kolejnych, nie mam na myśli za miesiąc czy dwa, tylko to będzie pewnie przyszły tydzień i kolejny" – doprecyzowała.

Sejm ma zająć się w piątek projektem tzw. tarczy antykryzysowej – pakietu działań osłonowych dla przedsiębiorców na pokrycie strat spowodowanych rozprzestrzenianiem się COViD.

Propozycje zawarte w tarczy antykryzysowej obejmują m.in. zwolnienie z ZUS mikrofirm, których obroty spadły o min. 50%; dopłaty ok. 2 tys. zł do płacy pracownika objętego przestojem lub obniżonym wymiarem pracy, dofinansowanie dla prowadzących działalność gosp. do 90% min płacy, gdy obroty spadną o 80% przez 2 miesiące. Znalazł się tam m.in. także zapis o tym, że Polski Fundusz Rozwoju (PFR) otrzyma 6 mld zł na wsparcie dla firm – kapitałowe lub nawet w formie bezzwrotnego finansowania.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również