fbpx
Strona głównaArchiwumFrancja prosi Seul o pomoc

Francja prosi Seul o pomoc

-

Francuski rząd chwali walkę Seulu przeciwko COVID-19 i podaje ten kraj jako przykładowy model dla świata. Teraz poprosił o podzielenie się know-how, który Koreańczycy zgromadzili w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa, w szczególności w sektorze transportu.

Kim Hyun-mee, koreański minister transportu, wyjaśnił, że Korea Południowa nie ograniczyła ruchu w swoim kraju ani nie zablokowała transportu publicznego. Dzięki odpowiedzialnej i zdyscyplinowanej postawie obywatelskiej w odpowiedzi na wezwanie rządu do dystansu społecznego przyczyniła się w znacznym stopniu do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Podkreślił również, że społeczeństwo ściśle przestrzega wytycznych rządowych, aby dobrowolnie nosić maski, unikać aktywności na zewnątrz i utrzymywać higienę osobistą, zgodnie z zaleceniami.

Od stycznia w Korei Południowej zanotowano ponad 10 000 zakażeń koronawirusem, jednakże w ostatnich tygodniach liczba nowych przypadków znacznie spadła.
Według medialnych doniesień, Francja próbuje jak najszybciej powstrzymać wirusa. Dotychczas potwierdziła około 93 000 zakażeń COVID-19, a ponad 8 000 osób umarło , dlatego szuka ratunku i porady w kraju, który stosunkowo szybko poradził sobie z zakażeniami.

DL/ The Korea Herald

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również