fbpx
Strona głównaArchiwumGrupa WB obecna na targach w Bahrajnie

Grupa WB obecna na targach w Bahrajnie

-

Grupa WB jest jedyną firmą polskiego sektora przemysłu obronnego, która obecna jest w trakcie tegorocznych targów BIDEC 2019 w Bahrajnie. Polskie przedsiębiorstwo prezentuje tam swoje kluczowe wyroby – w tym między innymi amunicję krążącą Warmate, bezzałogowy system rozpoznawczy FlyeEye oraz Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz.

System Warmate, czyli bezzałogowa amunicja krążąca, mogąca pełnić również funkcje rozpoznawcze, jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się produktów Grupy WB, jest użytkowany m.in. w Polsce, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Producent od niedawna intensywnie promuje najnowsze wersje tego rozwiązania, w tym powiększoną, dysponującą większym zasięgiem i głowicą Warmate 2, jak też wersje specjalne Warmate Tube Launch (startująca z wyrzutni kasetowej), Warmate R (dedykowana wersja rozpoznawcza) i Warmate V (wersja pionowego startu i lądowania).

FlyEye to bezzałogowa rozpoznawcza platforma latająca bliskiego zasięgu o budowie modułowej, startująca z ręki. Jest standardowo wyposażony w głowicę umieszczoną pod kadłubem, z umieszczonymi w niej dwoma kamerami – światła dziennego oraz termowizyjną.

Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz to rozwiązanie pozwalające na kompleksowe zarządzania posiadanymi środkami prowadzenia działań – systemami rozpoznawczymi, łączności i dowodzenia, uderzeniowymi, wsparcia logistycznego i kierowania ogniem. Jest to, zgodnie z zapewnieniami producenta, system modułowy i skalowalny, zdolny do wspierania polem walki na każdym szczeblu dowodzenia, w pełni możliwy do zintegrowania z systemami innych producentów. Prezentowany jest też system łączności wewnętrznej Fonet, który może współpracować z systemem Topaz, ale i z innymi rozwiązaniami klasy BMS wskazanymi przez użytkownika.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również