fbpx
Strona głównaArchiwumHiszpański rząd powiększa pakiet pomocowy

Hiszpański rząd powiększa pakiet pomocowy

-

Wprowadzone rozwiązanie ma być skierowane do osób, które na skutek kryzysu sanitarnego „nie będą w stanie uiścić opłaty czynszowej z powodu utraty zatrudnienia, zmniejszenia pobieranego do tej pory wynagrodzenia na skutek redukcji wymiaru pracy lub pełnienia opieki nad dziećmi”. Zwolnienie ma objąć również freelancerów oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które przez COVID 19 straciły dochód i nie mogą zapłacić za swoje lokale lub biuro.

W ramach planu pomocowego najemcy otrzymaliby rekompensatę finansową, która pokryłaby utratę dochodów w wysokości do 100 proc. czynszu w przypadku właścicieli posiadających nie więcej niż dwie nieruchomości. W przypadku osób posiadających większą liczbę nieruchomości, udzielana pomoc ma być proporcjonalnie pomniejszana. I tak najemcy więcej niż ośmiu nieruchomości początkowo otrzymaliby 5 proc. wartości utraconych w ciągu tych dwóch miesięcy czynszów, chociaż rząd zastrzega, że ​​wysokość rekompensaty nadal jest przedmiotem dyskusji.

Poza czynszami hiszpańska władza wykonawcza rozważa także możliwość wprowadzenia nowego zasiłku zapewniającego minimalny dochód osobom, które zostały dotknięte pandemią koronawirusa, a które nie spełniają warunków, aby skorzystać z już wprowadzonych rozwiązań.

Jak podają osoby z otoczenia szefa rady ministrów, rozszerzenia pakietu pomocowego „najprawdopodobniej” zostaną zatwierdzone na nadzwyczajnej Radzie Ministrów w najbliższy wtorek.

AG/abc.es

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również