fbpx
Strona głównaArchiwumIV edycja Forum Wizja Rozwoju - w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań gospodarczych

IV edycja Forum Wizja Rozwoju – w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań gospodarczych

-

– Ideą Forum Wizja Rozwoju jest przede wszystkim szukanie rozwiązań gospodarczych, energetycznych i ekonomicznych na najbliższe lata. Chcemy poszukać rozwiązań w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i podyskutować o źródłach: od atomu po biogaz i wodę – zapowiada Andrzej Michalak, prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

W programie czwartej edycji Forum nie zabraknie dyskusji na temat inwestycji transportowych takich jak droga Via Carpatia, która ma połączyć greckie Saloniki z litewską Kłajpedą. Pojawią się też wątki związane z przekopem Mierzei Wiślanej czy budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Kolejnym ważnym tematem, który zostanie podjęty w trakcie konferencji, jest gospodarka morska – zagadnienie szczególnie bliskie Pomorzu. Eksperci porozmawiają o rozwoju portów, problemach magazynowania towarów, ograniczeniach w przemyśle stoczniowym oraz terenach przeznaczonych na inwestycje obszarowe od Trójmiasta po Świnoujście i Szczecin.

Istotnym blokiem tematycznym tegorocznego Forum jest także srebrna gospodarka poruszająca kwestie ekonomiczne związane z seniorami: aktywizację zawodową osób starszych, zaspakajanie ich potrzeb oraz szukanie rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie zabraknie także dyskusji poświęconych nowym technologiom, geopolityce oraz wpływowi pandemii COVID-19 na gospodarkę.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych polską gospodarką bez względu na poglądy. Chcemy słuchać głosów padających z różnych stron sceny politycznej i na ich fundamencie wypracować rozwiązania, które przedstawimy decydentom. Bardzo liczymy na rzeczową dyskusję zarówno w tych tematach, jak i w zagadnieniach „Nowego Ładu” zaproponowanych przez rząd, zwłaszcza w obszarach dotyczących przedsiębiorców – dodaje Andrzej Michalak.

IV edycja Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 26-27 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Partnerem Generalnym IV edycji Forum Wizja Rozwoju jest PKN Orlen.

Partnerzy Strategiczni: Bank Gospodarstwa Krajowego, Węglokoks S.A., KGHM Polska Miedź S.A..

Partnerzy Główni: Totalizator Sportowy sp. z o.o., Energa Grupa ORLEN.

Partner Główny i Partner Hackathonu: Fundacja KGHM Polska Miedź S.A.

Partnerzy+: PGNiG, Fundacja State of Poland.

Partnerem II Pomorskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich jest Fundacja Lotto.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również