fbpx
Strona głównaArchiwumJerzy Kwieciński oficjalnie prezesem PGNiG

Jerzy Kwieciński oficjalnie prezesem PGNiG

-

Już pod koniec listopada Radio RMF FM donosiło o zmianie na stanowisku prezesa spółki PGNiG. Na początku grudnia natomiast ogłoszony został konkurs na prezesa i wiceprezesów zarządu koncernu. Wówczas RMF FM informowało, że w konkursie wziął udział Jerzy Kwieciński i że jest niemal pewne, że to jemu przypadnie to stanowisko. Były minister nie chciał wówczas komentować tych doniesień.

9 stycznia 2020 r. spółka wydała komunikat, że jej prezesem został właśnie Jerzy Kwieciński. Kadencja nowego zarządu będzie trwała od 1 stycznia 2020 r. do 1 stycznia 2023 r. Do zarządu wejdą Jarosław Wróbel, Przemysław Wacławski, Arkadiusz Sekściński oraz Robert Perkowski.

Jerzy Kwieciński od listopada 2015 r. pełnił rolę sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. 9 stycznia 2018 roku został ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie premiera Morawieckiego. We wrześniu 2019 roku został ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Na tym stanowisku zastąpił dotychczasowego ministra finansów Mariana Banasia, któremu przypadła rola prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

JS/Business Insider

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również