fbpx
Strona głównaArchiwumKaczyński: żeby Polska się bogaciła, przedsiębiorcy muszą inwestować

Kaczyński: żeby Polska się bogaciła, przedsiębiorcy muszą inwestować

-

Prezes PiS ocenił, że jego obóz polityczny ma prawo powiedzieć o sobie: "wiarygodni i odpowiedzialni". "Kiedy zapowiadaliśmy nasze plany, to były one częściowe nie dlatego, że nie chcieliśmy zrobić więcej, tylko dlatego, że wiedzieliśmy, co można zrobić na pewno. I to zrobiliśmy. Kiedy okazało się, że można zrobić więcej, to zrobiliśmy więcej. Tak postępuje odpowiedzialna władza, tak postępuje człowiek odpowiedzialny" – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ciągu kolejnych czterech lat PiS chce stworzyć polską wersję państwa dobrobytu, stworzyć taką sytuację, w której Polacy będą żyli nie gorzej niż nasi zachodni sąsiedzi i jednocześnie będą mogli mieć zapewniony odpowiedni poziom komfortu w różnych dziedzinach życia..

Podkreślił, że regulacje dotyczące płacy minimalnej są decyzjami administracyjnymi, ale PiS nie chce, żeby tylko płaca minimalna sie podnosiła; chce również, by podnosiła się także płaca średnia. "Tutaj mamy cały zespół przedsięwzięć odnoszący się do rozwoju naszej gospodarki. Bo, żeby było zamożniej, Polska musi być bogatsza" – dodał.

Kaczyński odniósł się przy tym do zarzutów stawianych jego formacji, dotyczących tego, że obietnice płacowe formułowane przez PiS stoją w sprzeczności z "bogaceniem się, z drogą do wzrostu gospodarczego". – To całkowite nieporozumienie. Żeby Polska się bogaciła, to musimy spełnić bardzo wiele różnych warunków. Jednym z nich jest także i to, by przedsiębiorcy inwestowali w postęp technologiczny i organizacyjny – powiedział.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również