fbpx
Strona głównaArchiwumKiedy otwarcie centrów handlowych? Trwają rozmowy właścicieli galerii z rządem

Kiedy otwarcie centrów handlowych? Trwają rozmowy właścicieli galerii z rządem

-

W spotkaniu z reprezentantami galerii i centrów handlowych uczestniczyli: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jadwiga Emilewicz, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

– Rozumiem potrzebę możliwie szybkiego uruchomienia sklepów w galeriach i centrach handlowych, aby biznes mógł dalej funkcjonować. Dlatego już teraz prowadzimy prace nad rozwiązaniami, które pogodzą bezpieczeństwo i zdrowie obywateli oraz sprzedawców z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej w obiektach wielkopowierzchniowych – powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas wideokonferencji.

– Przede wszystkim chcemy być pewni, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii i centrów handlowych. Dlatego już teraz prowadzimy intensywny dialog z branżą, a jego konsekwencją będą protokoły bezpieczeństwa, nad którymi już teraz pracujemy – dodała wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju Olga Semeniuk.

Rozwiązania, których celem jest bezpieczne korzystanie z centrów i galerii handlowych, są przygotowywane w oparciu o trzy kryteria:

  • zabezpieczenie miejsc pracy,
  • zabezpieczenie pracowników oraz klientów,
  • przygotowanie odpowiedniego katalogu działań w sytuacji zdiagnozowania pozytywnego przypadku koronawirusa wśród pracowników lub klientów.

Otwieranie sklepów i punktów usługowych w galeriach i centrach handlowych planowane jest w trzecim etapie stopniowego odmrażania polskiej gospodarki. Decyzja o tym, kiedy to nastąpi, będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również