fbpx
Strona głównaArchiwumKONGRES 590: Czas odbudowy i inwestycyjnej ofensywy

KONGRES 590: Czas odbudowy i inwestycyjnej ofensywy

-

– Czeka nas wciąż wiele wyzwań, ale mamy jeden wspólny cel. Chcemy, by Polska była krajem nowoczesnym z dobrą infrastrukturą. Krajem, który jest w stanie uwolnić twórczy potencjał swoich obywateli. Krajem, który inwestuje w badania, rozwój i nowe technologie. Aby tak było, konieczna jest dobra i przemyślana strategia, która będzie podstawą konsekwentnie realizowanej polityki. Tym bardziej cenne są inicjatywy takie jak Kongres 590. To okazja do dyskusji nad przyszłością, a także do zaprezentowania osiągnięć polskich firm – powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając 5. edycję Kongresu 590.

– Kongres 590 to najlepsze miejsce, aby rozmawiać o tym, jak polska gospodarka może przezwyciężyć kryzys i jak może rozwijać się dalej. To tu wykuwały się idee rozwoju naszego kraju. Tutaj też musi toczyć się dyskusja o perspektywach na przyszłość, o nowych inwestycjach, o przełomowych innowacjach – powiedział drugiego dnia kongresu premier Mateusz Morawiecki. – Stworzyliśmy mechanizmy, które nie tylko służą przetrwaniu, ale pozwalają wierzyć, że w drugiej połowie roku nastąpi dynamiczne odbicie; już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy – dodał.

Polska/świat startujemy

W ciągu dwóch dni majowej edycji Kongresu 590 ponad 200 prelegentów z kraju i ze świata spotkało się online i na żywo. Transmisje z paneli oglądało łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób.
Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590, zauważył, jak symboliczne jest hasło tegorocznej edycji Kongresu „Polska/świat startujemy”, nawiązujące do momentu, w jakim się znaleźliśmy. – Mamy teraz szansę na nowy start, odrobienie strat po okresie ograniczeń i redukcji, który zaburzył wiele dziedzin i relacje społeczne – powiedział Remigiusz Kopoczek. – Tym bardziej cieszę się, że udało nam się spotkać z większością prelegentów na żywo – dodał prezes Kongresu 590.

Relacje ze wszystkich wystąpień oraz debat są już dostępne na kanale YouTube Kongresu 590 oraz na stronie internetowej.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również