fbpx
Strona głównaArchiwumNowoczesne drony od Grupy WB podbiją gdyńskie niebo

Nowoczesne drony od Grupy WB podbiją gdyńskie niebo

-

FT-5 Łoś to zaprojektowany na potrzeby polskiej armii samolot bezzałogowy (czyli po prostu dron) klasy taktycznej krótkiego zasięgu, cechujący się prostotą logistyki i obsługi, a jednocześnie wysokimi walorami użytkowymi, jak zasięg i długotrwałość lotu. Dwusilnikowa konstrukcja znacznie zwiększa niezawodność i tym samym gwarancję wykonania misji. Łoś może być wyposażony w głowice optoelektroniczne pozwalające na rejestrację i transmisję obrazu najwyższej jakości. Tak właśnie będzie podczas Gdynia Aerobaltic Airshow. FT-5 Łoś może także przenosić uzbrojenie.

Start odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanej ergonomicznej i mobilnej rampy startowej. Zastosowana technologia zapewnia w pełni autonomiczny start oraz lądowanie. Modułowa konstrukcja Łosia ułatwia transport, a gotowość do startu osiągana jest w ciągu ok. 30 minut. Zastosowana technologia zapewnia w pełni autonomiczny start oraz lądowanie.

FlyEye z kolei to bezzałogowa platforma latająca bliskiego zasięgu klasy mini zaprojektowana do prowadzenia obserwacji i zbierania informacji. Jego znakiem rozpoznawczym jest tzw. wyrzut „z ręki’, dzięki czemu może być użytkowany nawet w trudno dostępnym terenie. FlyEye jest systemem sprawdzonym w boju, którego kamera pozwala na rejestrację najwyższej jakości obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy oraz przekazywanie operatorowi dokładnych danych dotyczących lokalizacji celu.

Grupa WB, jako jeden z największych polskich koncernów technologicznych, projektuje zaawansowane rozwiązania w obszarach bezzałogowych statków powietrznych. Dzięki autorskim technologiom jest liderem sektora systemów bezzałogowych, oferując obserwacyjne platformy bezpilotowe, amunicję krążącą oraz systemy sterowania i specjalistyczne głowice obserwacyjne charakteryzujące się innowacyjnością na skalę światową.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również