fbpx
Strona głównaArchiwumPałac Prezydencki przeciwny zniesieniu 30-krotności ZUS?

Pałac Prezydencki przeciwny zniesieniu 30-krotności ZUS?

-

Zgodnie z informacjami „Super Expressu”, efektem ustawy znoszącej limit 30-krotności składek ZUS będzie wzrost emerytur m.in. dobrze zarabiających polityków i prezesów spółek Skarbu Państwa. „Dla przykładu emerytura prezydenta Andrzeja Dudy może wzrosnąć o 7 tys. zł, a prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Włodzimierz Hereźniak może dodatkowo zyskać 18 tys. zł” – szacuje cytowany przez portal "wPolityce.pl" dziennik.

Okazuje się, że ustawa PiS może nie spotkać się z poparciem ze strony Pałacu Prezydenckiego, co wynika z informacji "SE".

– Nie komentujemy ustaw, które jeszcze nie są uchwalone przez parlament. Mamy nadzieję, że ta ustawa nie trafi na biurko prezydenta – poinformował Spychalski

Z kolei Piotr Müller, Rzecznik rządu zaznacza, że Prawo i Sprawiedliwość nie wycofuje się z planów przyjęcia wspomnianej ustawy.

– Jak będzie gotowy cały projekt, to będziemy rozmawiać z prezydentem w całej sprawie. Liczymy, że cały parlament poprze naszą ustawę, bo ona niweluje pewne przywileje, które do tej pory funkcjonowały – powiedział Müller.

JS/wPolityce.pl

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również