fbpx
Strona głównaArchiwumPolskie firmy będą chronione przed przejęciem. Rząd ma przedstawić projekt „antyprzejęciowy”

Polskie firmy będą chronione przed przejęciem. Rząd ma przedstawić projekt „antyprzejęciowy”

-

Emilewicz pytana była podczas konferencji, na czym ma polegać zapowiedziana przez nią wcześniej ochrona polskich firm przed przejęciami oraz jakie będą stosowane do tego narzędzia. 

– Szerokie założenia projektu dotyczącego "antyprzejęciowego" elementu tarczy będziemy chcieli przedstawić w czwartek – zapowiedziała. – Korzystamy z rozwiązań, które trzy tygodnie temu zostały przyjęte w Niemczech, a więc mamy nadzieję, że nie będziemy mieć kłopotu z notyfikacją – dodała. Emilewicz wyjaśniła też, że podstawą prawną jest przyjęta osiem lat temu ustawa o spółkach o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa: – Na kanwie tej ustawy będziemy chcieli zwiększyć zakres tych spółek, których w sposób prosty i łatwy nie będzie można przejmować.

Wicepremier pytana też była o poszerzenie grupy firm, które będą mogły korzystać z dopłat do postojowego. – Dziś te normy, reguły związane z utrzymywaniem bazy pracowniczej dla tych firm, które korzystają z dopłaty do postojowego, czy dopłaty do wynagrodzeń, są bardzo restrykcyjnie określone – odpowiedziała.

Poinformowała, że rząd przyglądał się tego typu rozwiązaniom szwajcarskim, francuskim, niemieckim. – Staramy się wyjść naprzeciw, dbając o to, aby te miejsca pracy w jak największym stopniu zostały utrzymane, jednak przyznając pewną większą elastyczność pracodawcom – dodała.

PAP

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również