fbpx
Strona głównaArchiwumPrezydent inauguruje akcję "Polskie szwalnie"

Prezydent inauguruje akcję „Polskie szwalnie”

-

– Potrzebujemy maseczek dla wszystkich obywateli i cieszę się, że będziemy je produkować w Polsce – powiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej.

Polskie szwalnie w ramach omawianej dziś na briefingu akcji, wyprodukują kilka milionów sztuk maseczek tygodniowo. Sto milionów tych niezbędnych nam środków ochrony osobistej ma powstać do końca czerwca. W ten sposób zwiększy się nie tylko nasze bezpieczeństwo zdrowotne- akcja oznacza pracę dla tysięcy osób. Niską cenę maseczek ma gwarantować zaangażowanie w projekt polskiego państwa. Prezydent spotkał się wcześniej na wideokonferencji z przedsiębiorcami.

– Było wiele pytań, skąd te maseczki, skąd je weźmiemy i czy Polska będzie w stanie zapewnić obywatelom te maseczki. Okazuje się,że nie tylko maseczki z importu, nie tylko Chiny, nie tylko wielkie samoloty (…) Potrzebujemy maseczek dla wszystkich obywateli i cieszę się, że będziemy je produkować w Polsce. Podziękowałem producentom, że włączyli się w tę akcję. Mamy w Polsce odpowiedzialny biznes, który nie tylko chce zarabiać, ale czuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli- podkreślił Duda.

– Mam nadzieję, że w najbliższym czasie te maseczki się pojawią, będą to różne rodzaje maseczek i będą w przystępnej cenie – stwierdził prezydent. Jak dodał, w obecnej sytuacji ten środek ochrony osobistej musi być powszechnie dostępny. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że dzięki tej akcji na nasz rynek będą trafiać miliony maseczek.

Prezydent powiedział również, że w przyszłości niewykluczony jest eksport wyprodukowanych w Polsce materiałów ochronnych. – Zapotrzebowanie w Europie i innych miejscach na świecie jest ogromne. Ta produkcja będzie na pewno potrzebna – dodał Duda.

PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również