fbpx
Strona głównaArchiwumPrzez najbliższych 6 lat na Forum Ekonomiczne zapraszać będzie Karpacz

Przez najbliższych 6 lat na Forum Ekonomiczne zapraszać będzie Karpacz

-

W 2020 r. zakończona została wieloletnia umowa na organizację Forum Ekonomicznego w małopolskiej Krynicy-Zdroju. Wówczas organizator wydarzenia – Fundacja Instytut Studiów Wschodni przekazał zapytania ofertowe dotyczące organizacji Forum wielu podmiotom w całej Polsce. Jednym z nich było województwo dolnośląskie oraz Karpacz, współorganizator ostatniego Forum. W ubiegłym roku to właśnie do Karpacza niemal w ostatniej chwili przeniesiono to wydarzenie, gdyż Krynica-Zdrój na początku września znalazła się w tzw. czerwonej koronawirusowej strefie. Karpacz z zadania się wywiązał się celująco.

– Trzeba powiedzieć, że dzięki Karpaczowi oferta Forum odniosła niemały sukces. To miasto znane ze swojej atrakcyjności, gościnności. Stąd przez najbliższe 6 lat Forum Ekonomiczne będzie organizowane w Karpaczu – oceniał Marek Obrębalski. wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

Forum Ekonomiczne to największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań, na której dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Na Forum spotkają się m.in. prezydenci, premierzy, ministrowie czy komisarze Unii Europejskiej oraz inne ważne osoby sceny politycznej i gospodarczej. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Wśród tematów poruszanych na Forum z całą pewnością nie zabraknie najważniejszych aktualnie zagadnień dotyczących m.in. walki z pandemią, transformacji ekologicznej oraz gospodarczej odbudowy Europy.

W lutym we Wrocławiu została uroczyście podpisana deklaracja o współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w Karpaczu przez najbliższe sześć lat. Podpisali ją przedstawiciele: konsorcjum, w którego skład wchodzą samorządy województwa dolnośląskiego, miasta Wrocław i miasta Karpacz, Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, hotel Gołębiewski w Karpaczu oraz Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich. Centrum Konferencyjne mieścić się będzie w hotelu Gołębiewski.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również