fbpx
Strona głównaArchiwumSpółka HEG wycofuje się ze sprzedaży energii i gazu

Spółka HEG wycofuje się ze sprzedaży energii i gazu

-

– W związku z trudną sytuacją finansową, a co za tym idzie i operacyjną spółki, z dniem 1 grudnia 2019 r. HEG zakończy działalność koncesjonowaną polegającą na sprzedaży i dostawie paliwa gazowego i energii elektrycznej wszystkim odbiorcom końcowym spółki – zakomunikowali w wydanym oświadczeniu prezes spółki Andrzej Bąk i członek zarządu Paweł Urbaniak.

Zaznaczyli, ze od 1 grudnia dostawy energii elektrycznej i gazu zapewniane będą przez sprzedawców awaryjnych, co jest zgodne z przepisami prawa.

W związku z powyższym, w celu skrócenia do minimum okresu świadczenia usług przez sprzedawców zastępczych konieczne jest jak najszybsze zawarcie nowych umów na dostawy prądu i gazu.

Decyzja HEG wiąże się z dużymi utrudnieniami dla klientów spółki.

– Klienci HEG otrzymali w czwartek, 28 listopada informację, że spółka 1 grudnia zaprzestaje prowadzenia działalności koncesjonowanej, co w praktyce oznacza, że z tym dniem zaprzestaje sprzedaży energii elektrycznej i gazu. Klienci znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, bo dostali tylko dwa dni – czwartek i piątek – na wybór sprzedawcy rezerwowego – powiedział cytowany przez Business Insider Mateusz Brandt, ekspert rynku energii, właściciel Brandt Energy Consulting oraz dyrektor handlowy Instytutu Doradztwa Energetycznego.

JS/Business Insider

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również