fbpx
Strona głównaArchiwumSpółki Skarbu Państwa przekazały ponad 70 mln zł na walkę z koronawirusem

Spółki Skarbu Państwa przekazały ponad 70 mln zł na walkę z koronawirusem

-

Wicepremier dodał, że cały czas zgłaszane są kolejne deklaracje wsparcia. Jacek Sasin wymienił działania podejmowane przez te firmy. To między innymi produkcja maseczek i środków dezynfekujących.

Do walki z koronawirusem włączyła się między innymi spółka KGHM Polska Miedź. – 30 tys. litrów płynu biobójczego nitrosept produkowanego dziennie przez należącą do KGHM spółkę Nitroerg będzie od poniedziałku dostarczane do szpitali, placówek medycznych i publicznych. To będzie darowizna – poinformował prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński na wspólnej konferencji prasowej z Jackiem Sasinem.

– Płyn nitrosept zaczęła produkować firma, która na co dzień produkuje materiały wybuchowe. Nie posiadając linii, nie posiadając technologii, w 10 dni udało się to zrobić. W tej chwili wytwarza 30 tys. litrów na dobę. Zaczyna się konfekcjonowanie i rozsyłka. W pierwszej kolejności do szpitali, miejsc użyteczności publicznej, które sygnalizują deficyty tego środka. Wyślemy to w darowiźnie – powiedział Chludziński.

Sasin przypomniał, że również inne spółki skarbu państwa aktywnie włączyły się w walkę "z plagą koronawirusa i udzielają społeczeństwu wsparcia". Chodzi m.in. o produkcję płynów dezynfekujących, czy maseczek przez firmy Orlen, Azoty, Polfa Tarchomin czy też organizację powrotów do Polski przez PLL LOT oraz wsparcie na granicy państwa przez Orlen. – To pokazuje ogromny potencjał, który spółki mają i ich ogromne znaczenie dla tego, żeby państwo mogło skutecznie działać przeciwko pladze, która nas spotkała. Wszystkie siły są dziś skierowane na to, by skutecznie walczyć z plagą koronawirusa – dodał Sasin.

PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również