fbpx
Strona głównaArchiwumStraż Graniczna otrzymała nowe systemy ochrony granic

Straż Graniczna otrzymała nowe systemy ochrony granic

-

Otrzymane przez SG zestawy urządzeń perymetrycznych zawierają czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarną stację kontroli wraz z aplikacją zarządzającą. Uzupełnienie jednostek Straży Granicznej o powyższe zestawy ma poprawić możliwości monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez niepowołane osoby i pojazdy. 

Jak zaznacza Grupa WB, podpisanie umowy jest "ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej – AMSTA". Urządzenia wchodzące w skład zestawów są autorskimi opracowanianiami inżynierów MindMade. Jak informują przedstawiciele firmy, zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na ich własnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe rozwiązania z zakresu łączności – podkreśla Grupa WB.

System ochrony perymetrycznej jest kolejnym rozwiązaniem Grupy WB, zaraz po bezzałogowym systemie obserwacyjnym FLYEYE oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.

JS/InfoSecurity24

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również