fbpx
Strona głównaArchiwum„USA muszą zerwać z chińskim monopolem i przywrócić amerykańską produkcję”

„USA muszą zerwać z chińskim monopolem i przywrócić amerykańską produkcję”

-

– Kongres koncentruje obecnie swoje wysiłki na natychmiastowej pomocy dla amerykańskich rodzin i firm. Wkrótce jednak będziemy musieli podjąć działania mające na celu przełamanie chińskiego monopolu w łańcuchu dostaw medycznych – uważa McCarthy.

Chińskie firmy farmaceutyczne kontrolują ponad 90 procent dostaw amerykańskich antybiotyków, ibuprofenu i hydrokortyzonu.

McCarthy zaproponował szeroko zakrojone rozwiązanie mające na celu przywrócenie amerykańskiej produkcji. Mają one obejmować zachęty podatkowe, finansowe i radykalne ograniczenie biurokracji. Rząd musi wdrożyć odważny program deregulacyjny, dzięki któremu budowanie zakładów produkcyjnych będzie szybsze i tańsze. – Obecnie budowa zakładu zajmuje od pięciu do siedmiu lat. To nie jest do zaakceptowania. Naszym narodowym celem powinno być zmniejszenie tego do mniej niż 18 miesięcy poprzez usprawnienie wydawania pozwoleń i ograniczenie biurokracji – powiedział McCarthy.

Lider Republikanów dodał, że jego koledzy kongresmeni wkrótce opublikują przepisy, które „ponownie przywrócą do życia amerykańską produkcję”.

DL/ Breitbart

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również