fbpx
Strona głównaArchiwumW Polsce mamy już ponad 4 tys. dróg szybkiego ruchu

W Polsce mamy już ponad 4 tys. dróg szybkiego ruchu

-

Obwodnica Szczecinka liczy sobie 12 kilometrów długości. Jest elementem trasy S11 biegnącej docelowo od Kołobrzega do Piekar Śląskich. Uroczystość otwarcia tego odcinka była wyjątkowa, bowiem w chwili otwarcia tego fragmentu drogi ekspresowej łączna długość wszystkich dróg szybkiego ruchu w Polsce, które są oddane do użytku, przekroczyła 4000 km.

– Obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 to inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców miasta i kierowców, którzy podróżują tą trasą. Dzięki niej z miasta zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, znikną uciążliwe korki, tworzące się zwłaszcza w okresie wakacyjnym, i poprawi się bezpieczeństwo na drodze – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

– W ciągu najbliższych 2-3 lat powinniśmy przekroczyć barierę 5 tys. km. Obecnie w realizacji mamy jeszcze około 1,1 tys. km dróg, a w przetargach kolejne blisko 350 km. Dalsze odcinki objęte są różnymi etapami prac przygotowawczych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Planowana docelowa sieć dróg szybkiego ruchu ma przekraczać 8 tys. kilometrów.

JS/money.pl

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również