fbpx
Strona głównaArchiwumZapraszamy do Katowic na Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Zapraszamy do Katowic na Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

-

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To oczywiście banał i tzw. oczywista oczywistość, tyle że – niestety – wciąż trzeba ją przypominać na każdym kroku. Szczególnie rządzącym. Sektor MŚP to również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą w Katowicach najważniejsze osoby w państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

Wydarzenie to już na stałe zapisane jest w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

W jednym z nich uczestniczyć będzie Kamil Goral – nasz redakcyjny kolega i ekspert Rady Gospodarczej SWS. W czwartek jako prelegent weźmie udział w panelu pt: "Aktualna polityka fiskalna państwa a oczekiwania przedsiębiorców". W dyskusji, oprócz niego, wezmą również udział:
Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
• dr hab. Leszek Bielecki, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie
dr Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, radca prawny, partner w kancelarii Hansberry Tomkiel Sp.K., w latach 2008-2014 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
dr Elżbieta Lis, doradca podatkowy i radca prawny, partner w Kancelarii Andersen Tax & Legal.

Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. Adam Mariański – doradca podatkowy, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, Partner Zarządzający w kancelarii Mariański Group, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

W trakcie kongresu, również w czwartek, odbędzie się otwarte VI Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Głównym tematem poruszanym podczas obrad będzie kwestia stosowania zasad Prawa przedsiębiorców przez organy Krajowej Administracji Skarbowej – zostaną zaprezentowane m.in. studia przypadków naruszeń praw przedsiębiorców, dane statystyczne oraz wnioski na przyszłość. Jednym z prelegentów podczas tego posiedzenia będzie Jerzy Martini – wybitny specjalista podatkowy i ekspert Rady Gospodarczej SWS, który omówi propozycje zmian w systemie motywowania urzędników skarbowych.

Zapraszamy do Katowic!  

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również