fbpx
Strona głównaArchiwumZmiana na stanowisku pełnomocnika rządu ds. CPK

Zmiana na stanowisku pełnomocnika rządu ds. CPK

-

– Nad budową Centralnego Portu Koniunkcyjnego pracujemy intensywnie, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Wchodzimy w etap, w którym – wiem z doświadczenia – zaczną się mnożyć rzucane pod nogi kłody, pojawiać różne naciski. Dlatego podjąłem decyzję, że pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Sieci".

Powiedział, że docenia dokonania wiceministra infrastruktury i dotychczasowego pełnomocnika rządu ds. CPK Mikołaja Wilda. Jednak widzi potrzebę zmiany, "by te rysujące się na horyzoncie przeszkody nas nie zatrzymały".

– Teraz potrzebny jest tam polityk, który będzie miał siłę polityczną konieczną na tym etapie – oznajmił Morawiecki.

– Zamierzam ubiegać się o stanowisko prezesa spółki CPK. Oczywiście o ostatecznym wyborze zadecyduje konkurs – powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Mikołaj Wild.

– Nie jest możliwe dalsze łączenie funkcji merytorycznego kierownika projektu i roli "sponsora" odpowiedzialnego za stabilne poparcie polityczne. Obie misje są na tyle ważne, że jeżeli którakolwiek z nich nie będzie realizowana z pełną determinacją, projekt utknie – tak jak wiele innych w Polsce i na świecie – dodał Wild.

JS/WNP.pl

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również