fbpx
Strona głównaArchiwumZrównoważony budżet na 2020 r.

Zrównoważony budżet na 2020 r.

-

Morawiecki zaznaczył, że zrównoważony budżet "daje nam komfort, bufor bezpieczeństwa" i że jest to najlepszy budżet w ciągu ostatnich 30 lat.

– W obliczu zawirowań, które wokół nas mają miejsce, brexit, spowolnienie w strefie euro, czy spory handlowe pomiędzy Chinami a USA, które prowadzą do pewnych perturbacji gospodarczych na świecie, tworzą taką sytuację, że dzisiaj ten stabilny, zrównoważony budżet daje nam komfort, bufor bezpieczeństwa na rok 2020 – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zapewniał, że budżet zakłada programy socjalne obiecywane przez rząd, m.in. 500 plus, czy trzynaste emerytury.

– W tym budżecie znajdują się projekty dla młodych ludzi, czyli bez podatku PIT do 26 roku życia, obniżony PIT z 18 do 17 proc. dla 24 mln ludzi – dodał Morawiecki.

Premier zaznaczył też, że budżet zakłada także prorozwojowe projekty dot. budowy dróg gminnych, powiatowych i ekspresowych.

– Cała sfera społeczna jest zabezpieczona w tym budżecie. Sfera bezpieczeństwa – wewnętrznego, zewnętrznego również. Ale także ta, na której tak bardzo mi zależy, czyli sfera aspiracji Polaków, rozwoju, szybszego rozwoju gospodarczego, dobrego, zdrowego rozwoju gospodarczego – mówił premier.

JS/PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również