fbpx
Strona głównaArchiwumRząd podsumował przedwyborcze obietnice. Szkoda, że tak mało ma do powiedzenia przedsiębiorcom...

Rząd podsumował przedwyborcze obietnice. Szkoda, że tak mało ma do powiedzenia przedsiębiorcom…

-

Podczas konwencji rząd podsumował realizację obietnic wyborczych.   
– To pierwsza ustawa, którą przyjęliśmy w ciągu 100 dni. To rozwiązanie, z którego może skorzystać ponad 300 tys. przedsiębiorców. Już teraz mamy ponad 240 zgłoszeń – mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz o programie "Mały ZUS Plus”.

Program „Profilaktyka Plus” podsumował minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Medycyna pracy jest miejscem, gdzie możemy dotrzeć do obywatela. Teraz lekarz medycyny będzie sprawdzał nasz stan zdrowia oraz proponował i wykonywał badania profilaktyczne – mówił minister.

Jan Krzysztof Ardanowski relacjonował postępy w  programie „Dopłata dla Rolnika”. – Razem z innymi ministrami, którzy w poniedziałek spotkali się z nami wspieramy komisarza Janusza Wojciechowskiego, bo jego wizja nowoczesnego rolnictwa nie jest zbieżna z naszymi oczekiwaniami – powiedział Ardanowski. Jak dodawał, „silne gospodarstwo jest oparte o szacunek dla przyrody. To przyszłość rolnictwa europejskiego”. Działania Wojciechowskiego mają wyrażać ten właśnie kierunek. 

O programiach emerytalnych opowiadała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. 
– „Emerytura Plus” dotrze do ok. 10 mln naszych emerytów i rencistów. Chcemy im podziękować za to, że dziś żyjemy w takiej Polsce – powiedziała. – „Emerytura Plus” rok w rok będzie wypłacana. Jesteśmy gotowi – zadanie wykonane i będzie realizowane. To nasze wieczne podziękowanie za to co czynicie, za pomoc w wychowaniu naszych dzieci i wnucząt – dodała.

Piątym programem jest „100 Obwodnic”. O programie mówili minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski. – Inwestycje na polskich drogach są ważne. „100 Obwodnic” to ambitny program. Realizujemy też bardzo ambitny plan Funduszu Dróg Samorządowych. Jeszcze nigdy w historii nie było wydane na taki cel tyle środków – mówił Adamczyk.

Czego nam zabrakło? Przede wszystkim informacji bardzo ważnych dla polskich przedsiębiorców. Nie dowiedzieliśmy się o:
– planach wprowadzenia estońskiego CIT
– zmianach w działaniu proinnowacyjnych ulg podatkowych IP Box i B+R
– jaki wpływ i ile środków w ramach budowy CPK będzie miał do dyspozycji polski sektor MŚP; jaki jest na to pomysł rządu
– co z naprawą wadliwie działającej regulacji dotyczącej preferencyjnej stawki CIT 
– co z wdrożeniem zmian w CIT wynikających z unijnej dyrektywy ATAD II i dlaczego rząd zamierza zlamać obowiązującą od 25 lat niepisaną zasadę stabilności prawa podatkowego, która nie pozwala na wprowadzanie w trakcie roku podatkowego niekorzystnych zmian w podatku dochodowym
– co z uproszczeniem przepisów o VAT
– co z nową ustawą o VAT

Wiemy, że to nie są tematy nośne medialnie. Wiem, że "w domu wisielca nie powinno rozmawiać się o sznurze"… Niemniej to są PRIORYTETY, na które czekają wszyscy polscy przedsiębiorcy. Raz jeszcze to podkreślimy: doceniamy, kiedy premier gratuluje polskim przedsiębiorcom, ale jeszcze bardziej będziemy doceniać, kiedy rząd na poważnie zajmie się likwidacją barier i kłód, o jakie potykają się polskie firmy. A jest tych barier i kłód, niestety, coraz więcej.  

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również