fbpx
Strona głównaArchiwumDo Stanów bez wiz już 11 listopada!

Do Stanów bez wiz już 11 listopada!

-

O tym, że wizy na podróże Polaków do Stanów Zjednoczonych będą zniesione wiemy już od jakiegoś czasu. Teraz jednak napływają do nas konkretne deklaracje. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wydał właśnie oświadczenie, w którym zapowiada zniesienie wiz dla Polaków już 11 listopada, co, jak sam podkreśla, stanowi pewnego rodzaju symbolikę.

– Pani ambasador poinformowała mnie, że dziś w Waszyngtonie zostanie oficjalnie ogłoszona decyzja o przystąpieniu Polski do programu ruchu bezwizowego. Podróż bez wizy do USA w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni będzie możliwa od 11 listopada – powiedział prezydent.

Zniesienie wiz jest możliwe, gdyż w tym roku spełnione zostało podstawowe kryterium, jakim jest zmniejszony odsetek odmów przy udzielaniu wiz do poziomu poniżej 3%. We wrześniu wyniósł on 2,8%.

– Dziękuję prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał, że Polska zostanie przyjęta do tego programu ruchu bezwizowego do końca jego pierwszej kadencji. – powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie konferencji prasowej, w której uczestniczyła też ambasador USA Georgette Mosbacher.

JS/Business Insider

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również