fbpx
Strona głównaArchiwumEmilewicz: nowa ulga dla firm

Emilewicz: nowa ulga dla firm

-

– Ostatnie dane utwierdzają mnie w przekonaniu, że przyszły rok przyniesie dalszy stabilny wzrost polskiej gospodarki. Myślę, że uda nam się utrzymać tempo wzrostu na poziomie ok. 3,7 proc. (zgodnie z założeniami projektu ustawy budżetowej) i, dzięki temu, dalej będziemy w czołówce najszybciej rozwijających się gospodarek w UE – powiedziała Minister Rozwoju.

Emilewicz, podobnie, jak premier Morawiecki podczas exposé, zaznaczyła, że jako kraj chcemy rozwijać się o 2–3 punkty procentowe szybciej niż strefa euro.

– Jestem przekonana, że w najbliższych latach utrzymamy to tempo – zaznaczyła minister. Pomocą ma być przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju oraz zapowiadany przez premiera pakiet proinwestycyjny.

MR chce stworzyć rozwiązania, które będą wynagradzać przedsiębiorców za wzrost i rozwój.

– Chodzi o ulgę prowzrostową – nagradzającą wzrost produkcji, czyli niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji – powiedziała minister.

– Nazywam to rozwiązanie: za skok w rok dostajesz premię. Nagradzamy firmę za to, że zarobiła więcej, oczekujemy na dalsze inwestycje i mamy nadzieję na dalszy wzrost. Takie rozwiązania prawne, wspólnie z Ministerstwem Finansów, będziemy chcieli przygotować jeszcze na początku przyszłego roku – dodała minister Emilewicz.

JS/dziennik.pl

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również