fbpx
Strona głównaSportFENOMENALNY PATENT PAWŁA FAJDKA NA MŚ

FENOMENALNY PATENT PAWŁA FAJDKA NA MŚ

-

Paweł Fajdek został po raz piąty z rzędu mistrzem świata w rzucie młotem. Nikt z Polaków nie zdobył pięć medali. Wojciech Nowicki zdobywa natomiast srebrny medal w tej konkurencji.

W finale rzutu młotem na Mistrzostwach Świata w Stanach Zjednoczonych, złoto wywalczył Paweł Fajdek, zaś wicemistrzem świata został Wojciech Nowicki. Konkurs stał na wysokim poziomie, w którym zawodnicy rzucali młotem powyżej 80 metrów. Fajdek zdołał posłać młot na odległość 81.98 m, który wystarczył na wygranie tych zawodów. Nowicki początkowo prowadził, jednak końcowy rezultat 81.03 m, pozwolił na zajęcie drugiego miejsca. Podium uzupełnił Norweg, który już nie przekroczył granicy 81 metra.

Zwycięstwo Pawła Fajdka to zarazem 20 złoty medal w historii występów reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce. Jednocześnie stanowi to również 10 złoty medal w rzucie młotem, do których należy pięć złotych medali Fajdka, cztery Anity Włodarczyk oraz jeden Szymona Ziółkowskiego, który jest trenerem złotego medalisty z MŚ w Eugene i Portland.

Wojciech Nowicki przystąpił do rywalizacji z nową trenerką, która z roli zawodnika przeszła na szkolenie swojego podopiecznego. Aktualny mistrz olimpijski wiąże nadzieje ze współpracy w kolejnych przygotowaniach.

Rywalizacja reprezentantów Polski trwa w najlepsze i wzajemnie napędzanie się może przyczynić do jak najlepszych rezultatów w mistrzowskich imprezach.