fbpx
Strona głównaSportPOLSCY LEKKOATLECI NAJLEPSZĄ EKIPĄ Z EUROPY NA MŚ W USA

POLSCY LEKKOATLECI NAJLEPSZĄ EKIPĄ Z EUROPY NA MŚ W USA

-

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce wywalczyła na MŚ w Stanach Zjednoczonych cztery medale: złoty Pawła Fajdka, srebrny Wojciecha Nowickiego oraz dwa srebrne Katarzyny Zdziebło. W tabeli medalowej Polska zajęła ósme miejsce. Zawody podsumowano na konferencji prasowej.

Podczas MŚ rozegranych w Eugene i Portland, reprezentacja Polski zdobyła 20 złoty medal w historii swoich występów. Połowa z nich padła łupem młociarzy, do których zaliczamy Pawła Fajdka, Anitę Włodarczyk i Szymona Ziółkowskiego. Pięć medali z najcenniejszego kruszcu uzyskał Paweł Fajdek, który kontynuuje zwycięską passę już od MŚ w 2013 roku.

Mistrzostwa Świata przyniosły też nieoczekiwaną bohaterkę, jaką okazała się Katarzyna Zdziebło. W chodzie sportowym na 20 i 35 km wykazała się niesamowitą wolą walki i osiągnęła dwa srebrne krążki w tych konkurencjach. Rezultaty zaprezentowane przez polską lekkoatletkę, pozwoliły zapisać się złotymi zgłoskami w historii MŚ, na których tylko nieliczni mogą zdobyć się na indywidualne dwa medale, a już w przypadku reprezentacji Polski jest to wynik bez precedensu.

W klasyfikacji punktowej Polska zajęła również ósmą lokatę, jednak z Europy była lepsza tylko Wielka Brytania. Za trzy tygodnie ruszają już ME w Monachium, na których polscy lekkoatleci będą mogli udowodnić swoją wartość i potwierdzić, że na każdych zawodach chcą wygrywać z najlepszymi.